šarmas

šunų dresūros mokykla

Dresūra aikštelėje


Dresūros mokykloje "Šarmas VILNIUJE" mokomi ir dresuojami visų veislių šunys. Pradėti šuns mokymą galima nuo 3 mėn. amžiaus, nes tokio amžiaus šuniukai jau yra paskiepyti ir pakankamai gerai prisitaikę prie naujųjų šeimininkų ir naujų namų aplinkos. Atvykimas į dresūros aikštelę ir malonūs užsiėmimai jiems yra puiki proga ištyrinėti juos supantį pasaulį.

Kuo ankščiau pradedamas šuniuko mokymas, tuo greičiau jis įpranta paklusti savo šeimininkui, o kuo greičiau šeimininkas įgyja teisingus bendravimo su savo augintiniu įgūdžius, tuo greičiau randamas abipusis supratimas, kuris ir nulemia tolimesnį sėkmingą ir malonų bendravimą tarp žmogaus ir jo keturkojo augintinio.

Mūsų dresūros mokykloje mažyliai, kaip ir suaugę šunys, yra mokomi remiantis neprievartine metodika. Tai motyvacinė metodika, kada šuo yra giriamas ir skatinamas už teisingą elgesį jam labai rūpimu paskatinimu (maistu ar žaislu). Kadangi visiškai nenaudojama prievarta, tos mokymo pamokėlės tampa labai maloniu laisvalaikio praleidimu tiek šuniui, tiek jo šeimininkui.

Užsiėmimai dresūros aikštelėje vyksta du kartus per savaitę ir priklausomai nuo šuns amžiaus yra skirtingos trukmės. Užsiėmime dalyvauja tik šeimininkas su savo augintiniu ir dresuotojas. Tuo siekiama sukurti idealias mokymo sąlygas pradiniame etape, kad pašaliniai žmonės ir šunys neblaškytų mokomo šuns dėmesio.

Mokslas prasideda nuo teorinės dalies, dažniausiai įgaunančios klausimų – atsakymų formą. Po jos seka praktiniai užsiėmimai, kurių metu dresuotojas mokina šunį atlikti vieną ar kitą veiksmą, tuo akivaizdžiai parodydamas šeimininkui teisingą žmogaus komandų, veiksmų, pagyrimų ir paskatinimų seką. Po to, kai dresuotojui pavyksta paaiškinti šuneliui ko iš jo tikimasi ir šunelis pradeda noriai vykdyti vieną ar kitą veiksmą, tą patį siūloma padaryti ir šuns šeimininkui, siekiant jį išmokyti teisingos komandų, veiksmų, pagyrimų ir paskatinimų sekos.

Pradedama nuo to, kad šuo mokėtų atkreipti dėmesį į šeimininką, šeimininkui pašaukus jį vardu. Po to mokoma komanda “Ateik” ir kelios elementarios komandos, tokios kaip “Sėsk” ir “Gulk”. Vėliau įvedama komanda “Greta” (vaikščiojimas šalia kairės kojos), ėjimo krypties keitimas (posūkių, apsisukimų atlikimas) ir komanda “Pasilik vietoje”. Komanda “Ne” yra mokinama tik po to, kai šunelis užtikrintai vykdo komandą “Ateik”.

Šeimininkas išmoksta mokyti savo augintinį, o šunelis paklusti šeimininkui, visų pirma dresūros aikštelėje ir tik po to, mokymas yra perkeliamas į aplinką, kurioje gyvena ir būna šunelis – šeimininko namus, jo kiemą, aplinkines gatveles, parkus ir laukymes, kol pasiekiamas šuns paklusnumas bet kurioje vietoje ir bet kokiomis aplinkybėmis.

Išvardintų komandų išmokimo ir užtikrinto jų vykdymo pilnai pakanka, kad šuo taptų patogus ir nekeltų jokių rūpesčių, tačiau koks šuns mokytumo lygis bus pasiektas priklauso tik nuo šuns šeimininko – ar jam pakaks šuns paklusnumo pradžiamokslio, ar jis norės matyti save ir savo augintinį ant prestižinių paklusnumo varžybų apdovanojimų pakylos.

Užsiėmimo trukmė - akademinė valanda (45 min.), minimalus dresūros kursas - 10 užsiėmimų, kurso kaina - 200 eu.

Jei susidomėjote ar iškilo klausimų - skambinkite tel.: +370 681 18664 Raimundas

Clicky